Zdobení vizitek, čili první formy reklamy

V dnešní době je standardem v podnikání mít vizitku. Na tomto malém kousku lepenky opravdu hodně záleží, protože je to první, s čím zákazníci přijdou do styku. Pokud je vizitka pěkná, první asociace s prezentovanou firmou budou pozitivní. Jak však vyniknout s malým kouskem lepenky s informacemi? Na pomoc zde přichází zdobení vizitek . Co to je zdobení vizitek? Nyní, když víme, co jsou to vizitky, stojí za to zvážit, jak vyzdvihnout tento malý kousek lepenky tak, aby zapadl v paměti. Vizitky se vyznačují všemi druhy dekorací, tedy různými doplňkovými vizuálními prvky na vizitkách, které jim dodávají jedinečný charakter. Ozdobou vizitky může být i její unikátní formát. Jak se zdobí vizitky? Zdobení vizitek se provádí, mimo jiné: – stříbřením, – zlacením, – nanášením UV laku, – zdobením okrajů, – zajímavou formou vizitky, např. ve formě kalendáře. Která dekorace vizitky bude nejlepší?

Zlacení a stříbření

Zlacení a stříbření jako ozdobu vizitek doporučujeme lidem, pro které je velmi důležitá elegance, originalita a vzhled vizitky. Pomocí tohoto způsobu zdobení upoutá tento kousek lepenky pozornost příjemce a zapadne do paměti. Proces zlacení nebo stříbření vizitky probíhá vtlačením speciální fólie do papíru, díky které má vizitka kovový (zlatý nebo stříbrný) vzhled. Samozřejmě není nutné takto zdobit celou vizitku, ale zvýraznit např. pouze písmena nebo jiné důležité údaje, kterých by si měl příjemce všimnout.Oblíbenou metodou ozdobení vizitky je použití UV laku, za účelem jejího zviditelnění. Díky této technice vypadá vizitka jako embosovaná a prvky na ní jsou cítit pod prsty. Velmi často se při použití tohoto typu dekorace říká, že vizitka bude mít 3D prvky. 3D vizitka působí nejen na zrak, ale i na hmat. Další velmi atraktivní formou zdobení vizitek je zdobení okrajů.

Jak vypadá proces zdobení vizitek?

Samotný proces zdobení okrajů probíhá zakrytím okrajů vizitky fólií nebo barevným pigmentem. Výhodou této formy dekorace je možnost volby barvy okrajů. V případě nanášení fólie se používá především stříbrná nebo zlatá fólie, ale lze použít i platinovou. Díky tomu bude mít vizitka při pohledu z boku kovový vzhled. Poslední formou zdobení vizitek je samotný formát vizitky, což je skvělé řešení pro lidi, kteří podnikají ve službách. Vizitka může mít například podobu malého kalendáře, díky čemuž bude kromě reklamní formy pro obdarovaného i praktická. Podoba vizitky může být velmi odlišná, proto při rozhodování o takové formě zdobení vizitky stojí za zvážení forma, která bude jednoznačně spojena s vykonávanou činností.V době internetu je konkurence prakticky v každém odvětví opravdu obrovská. Dosažení úspěchu někdy závisí na malých faktorech, jako je kreativita nebo schopnost vyniknout. Zdobení vizitek je tím prvkem, který při prvním kontaktu s příjemcem umožní zapamatovat si firmu, a to právě zajímavým formátem nebo úpravou tohoto malého kousku lepenky.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top