Objednávka vlastního plakátu – co si musíte připravit?

Online tiskárny působí na polském trhu již několik let. Zpočátku je využívaly soukromé osoby, zadávaly drobné tisky ve formě vizitek, svatebních oznámení, jídelních lístků apod. Postupem času, kdy se kvalita tisku a úroveň realizace zakázek ukázala být bezchybná, však tuto službu začaly využívat i firmy, zprvu úplně malé a později stále větší. V současné době fungují online tiskárny paralelně se stacionárními, přičemž ty druhé využívají některá z řešení vytvořených pro potřeby online tiskáren. 

Objednávka plakátu v online tiskárně, co musíte vědět?

Proces objednávání tisku plakátu v online tiskárně probíhá celý internetovou cestou. Každá taková tiskárna tvoří stránku, která obsahuje rozsáhlý objednávkový formulář. Pro člověka, který musí poprvé zadat objednávku sám, umisťuje na webu řadu příkladů, které mohou sloužit jako reference. Obvykle je formulář koncipován tak, že objednávající musí vyplnit určitá pole, jinak nebude dokument odeslán zhotoviteli. 

Osoba objednávající si tisk v online tiskárně si objednávku rozdělí na dvě činnosti. Jednou z nich je vytvoření samotného objednávkového dokumentu, ve kterém musí být obsaženy všechny vlastnosti tisku, a druhou příprava projektu plakátu v souladu s technickými pokyny, rovněž viditelnými na webu tiskárny. Návrh plakátu připravený k tisku je buď umístěn přímo na server, nebo odeslán prostřednictvím uvedeného převodu.

Objednávka tisku plakátu v online tiskárně

Chcete-li vyplnit objednávkový formulář, musíte si nejprve vyjasnit své potřeby. Objednávka by měla obsahovat:

  • formát plakátu 
  • tiskový náklad
  • druh tisku
  • typ papíru, na který má být plakát vytištěn
  • gramáž papíru
  • případně služby zušlechtění tisku
  • způsob dodání hotového plakátu
  • adresní a finanční informace

Příprava projektu plakátu pro tisk

Projekt plakátu vykonává zákazník sám, ale on-line tiskárny vynakládají veškeré úsilí, aby zajistily, že proces návrhu bude probíhat v souladu s pokyny. Některé z nich vytvářejí makety přiřazené k danému formátu plakátu a projekt pasuje k vybrané šabloně. Obě strany tak mají jistotu, že funkce podstatné pro projekt, jako jsou spadávky, budou zachovány. 

Stává se, že tiskárna jde ještě dál a napovídá typ písma, rozložení informací na ploše plakátu, vytváří soubor základních vlastností plakátu. Přesně také vysvětluje, jak by měl být plakát připraven k tisku. Pokud si klient objedná projekt plakátu pro konkrétní tiskárnu, měl by si grafik vždy přečíst technické podmínky. 

Na webových stránkách tiskárny je obvykle buď kalkulačka nákladů, nebo tabulka obsahující soubor údajů, nezbytných pro výpočet konečné ceny tisku. Při tisku nestandardních zakázek můžete také vždy požádat o kalkulaci. 

Online tiskárna dnes představuje nejrychlejší způsob tisku standardních projektů ve formátech a objemech uvedených v tabulce služeb, nejen plakátů. 

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top