Jak připravit katalog k tisku

V současné situaci, kdy jsou možnosti přímého kontaktu se zákazníkem do značné míry omezené, stojí za zvážení zavedení nové formy nabídky klientům. Vynikajícím řešením budou reklamní katalogy.

Využívají je řadu let firmy především v nábytkářském, automobilovém nebo interiérovém průmyslu. Fungují skvěle, pokud má společnost širokou škálu produktů. V tak složitém období však výhody firemního katalogu ocení mnohem více podnikatelů bez ohledu na odvětví, ve kterém působí.

Tisk katalogu nám dává obrovské možnosti, nicméně musíme mít na paměti dobrou přípravu tiskových materiálů. Nesmíme zapomenout, že adresář bude vizitkou naší společnosti. Při jeho předání našim potenciálním zákazníkům nebudeme vždy schopni osobně mluvit o výhodách našich produktů nebo služeb. Dojem, který katalog bude vytvářet (https://justprint.cz/sesivany_katalog) , je proto rozhodující pro následný úspěch naší společnosti.

reklamní katalog

Jak připravit reklamní katalog pro tisk:

  •  Sešívané katalogy-nejčastěji se používají s menším počtem stran. Vypadají skvěle, mohou být vyrobeny v plné barvě, černobílé nebo smíšené. Oblast kolem grafiky, která je během procesu odstraněna, by měla být 3 mm na každé straně a vnitřní pole by mělo být 5 mm. Tiskárnou preferovanými formáty souborů, ve kterých má být projekt stažen, jsou PDF, TIFF, PSD, JPG.
  • Lepené katalogy-jsou extrémně odolné a efektní. Tyto katalogy odolávají vícenásobným listováním a udržují dlouhou životnost. Oblast kolem grafiky, která je odstraněna během procesu by neměla překročit 3 mm na každé straně, zatímco vnitřní pole musí mít 5 mm z každé strany středu a 7 mm od sloupců přiléhajících ke hřbetu v případě potahu, v případě vnitřní strany tato vzdálenost činí 10 mm. Tiskárnou preferovanými formáty souborů, ve kterých má být projekt stažen, jsou PDF, TIFF, PSD, JPG.
  • Spirálové katalogy – jejich hlavní výhodou je pohodlí při prohlížení všech stránek. Jsou skvělé pro realizacích spojených s cestovním ruchem a kuchařskými knihami. Jsou extrémně čitelné a snadno použitelné. Oblast kolem grafiky, která je odstraněna během procesu, musí mít 3 mm na každé straně, zatímco vnitřní pole by mělo mít 5 mm, počínaje od linie řezu a na straně spirály vnitřní okraj je 11 mm. Tiskárnou preferovanými formáty souborů, ve kterých má být projekt stažen, jsou PDF, TIFF, PSD, JPG.

Příprava katalogu je velmi zdlouhavý proces. Přesto stojí za to investovat svůj čas a prostředky, abyste profesionálně informovali široké publikum o možnostech, které nabízí naše nabídka. Navíc si můžeme být jisti, že když se situace související s epidemií vrátí k normálu, budeme moci stále používat předem připravené reklamní katalogy

 

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top